folklorní soubor Lipka Pardubice
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

TANEČNÍ DOMY

Uskutečněné

7. Taneční dům

Taneční večer začal velmi pozvolna. Abychom se spolu trochu seznámili, začali jsme zapeklitou rytmickou hrou. V řadách našich hostů se našli i takoví exibicionisté, kteří se hrnuli na pódium, aby předvedli, že rytmus mají prostě v krvi. Mezi tím naše báječné tanečnice roznesly na stoly džbánky dobrého vína různých značek, které během dvou hodin úspěšně zmizely a podle ohlasů neměly chybu. K vínu nesmí ovšem chybět ani něco k zakousnutí a o to se postarali nejen naši členové, ale i naši hosté. Domácí kuchyně je domácí kuchyně. Po tom, co jsme se všichni občerstvili se to všechno pořádně rozjelo. V jedné z tanečních her muži jednoduše dokázali, že ovládat ženu umí a to i poslepu. S šátkem na očích se s ní proháněli parketem v tempu polky a valčíku, jako by se nechumelilo. Poslední slovo však měli stejně dámi a slepí pánové tančili, jak ony pískali. A že pískali, to si pište. Než jsme se dočkali další soutěže, naučili jsme návštěvníky nový prvek, který si záhy mohli sami vyzkoušet v improvizačním bloku. Zde už se každý předvedl v nejlepším světle a parket se roztočil. Mezi nekrojované se vmísili i naši krojovaní, kteří se bavili s těmi, co přišli sami. V Další hře s balónky se začalo hrát o zajímavé ceny, které si nakonec z našeho večera odnesl snad skoro každý. Vítězství spočívalo v tom, aby člověk v kole vydržel co nejdéle. Pravidla? Jediné ... balonky držíme s partnerkou mezi čely a nesmí spadnout. Byť bylo povolené útočit na soupeře, zvítězila zkušenost. Tuto hru opravdu někteří pojali spíše jako klání v Koloseu a snažili se soupeřům vyrazit balonky velmi agresivním způsobem, avšak naši gladiátoři své ženy uchránili a k zajímavým prezentům se probojovali. Jako vždy jsme měli připravenou malou ukázku z našeho repertoáru, v kterém jsme předvedli nový tanec. Poté následovalo několik bloků lidové muziky k tanci a poslechu. Pro ty, co tančit nemohli, nebo si chtěli jen odpočinout byl připraven soutěžní hlavolam. Nakonec večera jsme zařadili chodská kolečka, které dokáží sdružit naprosto každého. Všichni tančili a zpívali, jako by byli jedni z nás a Kulturní dům Dubina se zaplnil hlasitým veselím. Všechno dobré nakonec musí skončit a po třech hodinách zábavy jsme se museli rozloučit plni dojmů a dobrého pocitu, že se opět něco parádně povedlo. Ještě teď si na večer rádi vzpomeneme a doufáme, že se příště opět sejde tak skvělá parta lidí.

6. Taneční dům

Následující Taneční dům nesl název Mikulášská taneční zábava pro děti i dospělé. Tancovali jste, soutěžili a hráli si spolu s našimi čertisky. Mikuláš je ale držel pěkně zkrátka a andělé měli připravenou nebeskou odměnu. Dále pro Vás bylo přichystáno drobné pohoštění a ďábelsky vypečená tombolu.

5. Taneční dům

Velikonoční Taneční dům 27. března 2010 byl tentokrát více zaměřen na nejmenší návštěvníky, ale ani dospělí nebyli ponecháni napospas nudě. V tradičních velikonočních disciplínách vyhrála nejlepší dvojice i živého králíka.

4. Taneční dům

Na čtvrtém tanečním domě, uspořádaném 24. října 2009, jsme přivítali vzácné hosty - tanečníky z moravského souboru Pentla z Boršic v čele s choreografem a tanečním lektorem Davidem Mikulou, který nás zasvětil do základů čardáše. Nechyběly na taneční hry a dokonce i tekuté ochutnávky moravských specialit.

3. Taneční dům

7. března 2009 jsem se v této sezoně sešli na posledním tanečním večeru. Období lidového roku opět předznamenalo jeho zaměření, nesl tudíž tentokrát přízvisko "Velikonoční". Stále zlepšující se tanečníci si odnesli nejen plno tanečních zážitků a znalost nových kroků, ale i velice zajímavé a často neobvyklé ceny z tomboly.

2. Taneční dům

Další Taneční dům se uskutečnil 6. prosince 2008 a nebyl jen tak obyčejný, jak datum napovídá, nesl se v duchu Mikulášském. Kromě obvyklé výuky tance, tanečních her se návštěvníci dočkali Mikuláše, andělů i čertů a něco si i odnesli...

1. Taneční dům

Historicky první Taneční dům v Pardubicích se konal v sobotu 18. října 2008 od 19 hodin v Pardubicích. Vzhledem k tomu, že šlo o akci zcela novou a pardubické veřejnosti zcela neznámou, byli jsme příjemně překvapeni poměrně hojnou návštěvností.

23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
informační email

Chcete vědět o akcích pořádaných FS Lipka? Zanechte nám svoji emailovou adresu a my vás budeme informovat!

pro členy
login:
heslo: